17. 9. 2009 21:00

Liparské ostrovy

V minulém týdnu proběhla vyjížďka na Liparské ostrovy (též Eolské ostrovy).
Trojice dobrodruhů Čiré Radosti si vyrazila nepřerušovanou dálkovou jízdou užít sobě klidu mezi aktivními vulkány v pásu od sicilské Etny směrem k italské Kalábrii.
K přesunu použila dokonalý německý automobil Škoda Octavia Combi 4x4 TDi.

Ihned po vylodění z trajektu v časných ranních hodinách v sicilské Messině byla za chodu zahájena přímá zteč Etny. Protože hlavní vrchol byl zahalen trvalou oblačností, trojice zdatných a udatných mladých mužů ztekla pouze jižní vrchol ve výšce 2947 m.

Popisky obrázků se v dobrých browserech zobrazí po najetí kurzorem nad náhled.

Blížíme se k úpatí sopky Strmá cesta vzhůru Signál zajišťovala tato mobilní BTS Zámožnější mohli použít na část cesty tento horský autobus Cestou mi vypadl mozek

Rifugio del Filosofo nepřežila výbuch sopky v roce 2001. Na tabulce je původní vzhled Dopoledne bylo dosaženo kráteru V oblačnosti se nachází vrchol Etny Na cestu zpět svítil Měsíc

Další den se trojice přepravila na ostrov Vulcano, kde neprodleně zahájila výstup na stejnojmenný vrchol z něhož se trvale valila oblaka síry a vulkanických plynů.

Oblaka síry Bylo dosaženo hlavního kráteru a otevřel se nádherný výhled Autor mezi balvany a sírou Ze země syčely vulkanické plyny

Cestovatelé s vrcholovou vlajkou (Sicilia-Stromboli-Mafia) Vulkán při sestupu Po sestupu bylo nutno spláchnout sopečný prach V podhůří se za 2€ v sirném bahně válejí turisté

V neděli byl podniknut lodí průzkum ostrova Stromboli, který je trvale aktivní sopkou a je možné zažít erupce na vlastní oči (a kůži).

Rychlým člunem se blížíme k vulkánu Stromboli Přišel kýčovitý podvečer Zažili jsme viditelné erupce s hromovým zvukem Po erupci nastal výtok lávy

Při zvuku sirén prchejte z pobřeží co nejvýše - může přijít tsunami Maják ze Stromboli Strombolan - Stařec a moře Foto na rozloučenou

Celé souostroví bylo prorostlé (pro mě) neznámými rostlinami, křovinami a rozmanitým květenstvím - viz následující obrázky. Pokud někdo budete znát názvy vyobrazených rostlin, dejte mi, prosím, vědět přes odkaz "Napiše nám" v navigační liště. Budu velmi povděčen za rozšíření svého přírodovědného obzoru.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Strombolská architektura

Všechny fotografie byly pořízeny autorem mimo území státu Česko digitální zrcadlovkou PENTAX K100D Super s objektivem SMC PENTAX DA 18-250mm/3,5-6,3 ED AL (IF)

Ge0rge

12. 7. 2009 15:40

Malý výstup na Lysou horu a trochu práce

Byl vykonán malý výstup na LH.
Původně s Guginem, ale ten "U Veličků" usoudil, že je již dost zpocený a mohl by možná i zhubnout, takže vzdal.
Nad LH poletovaly bezmotorové stroje a radioamatéři zuřivě navazovali spojení.
Boris nechtěl ani na pivo.

LH od horského hotelu Peter Handless v Malenovicích Gugin overload Jen směle vzhůru! Vrcholový rej

Divná doba...

Takže zpátky domů, udělat si malou středomořskou svačinku, zavařit zastudena (do rumu) něco zdravého ovoce, přeinstalovat Guginův totálně zavirovaný comp a pak už jen hledět z okna na divné počasí.

Mňam! Zavařeno Windows 2000 + Sauvignon 2006 Divná doba

Divná doba...

Ge0rge

14. 6. 2009 15:00

Neštěstí! Havárie! Katastrofa!

Toto nejsou titulky z bulvárního tisku.
Minulý víkend došlo k havárii nezálohovaného (neboť jsem lempl a škudlil) pevného disku síťového serveru naší domácnosti, kde jest rovněž mimo jiné připevněn i nezálohovaný obraz obsahu Čiré Radosti.

Proto jsem byl nucen si obstarat v nejmenovaném bazaru nový starý pevný disk věhlasné firmy Seagate o velikosti 6,3 GB za Kč 90,- (tj. asi 3,5 €) a celý týden jsem pilně makal na obnově síťových protokolů a restaurování ztracených dat na svém silném stroji AMD Duron 799 MHz / 256 MB RAM, jsa intenzivně popoháněn mojí (velmi) drahou polovičkou, že prý musí cosi obhajovat na jakési škole a že k tomu nutně potřebuje internetové připojení.
V pátek večer jsem byl informován, abych si před její jméno ve svém telefonním seznamu doplnil jakási písmenka a od této chvíle ji takto oslovoval. A že přijde pozdě.

Pokud tedy čtete tyto řádky, pak mé snažení bylo úspěšné, a to i přes značné oběti a náklady s touto činností spojené (1 láhev Bacardi Ron & rodinné balení CocaCola & led vodní ledničkový).

Ge0rge

30. 5. 2009 18:55

Oprava vrcholové vlajky!

Dnes v podvečer byla odborně a zkušeně (= vlastními silami) provedena oprava již velmi zdevastované vrcholové vlajky Čiré Radosti. Zub času se značně podepsal na kvalitě materálu i šití vlajky s původním nápisem v azbuce "Vojin - sportsmen 1. klasa".
Tuto jsem získal darem někdy v polovině osmdesátých let minulého století za nejasných okolností. O té doby ji vláčím všude sebou.

K renovaci byly použity tyto nástroje, jak je patrné z přiložené fotografie:

Šlapací šicí stroj LADA 236 (60. léta min. století)
Nitě PEPO (AMANN GROUP) 100% polyester BLACK (současné - nic moc)
Jehla 130/705 H - 80 Standard - Galanterie náměstí Klimkovice předevčírem během polední přestávky prodejny (děkuji za vstřícnost)
Povzbuzující a excitační nápoj "RON-COLA" ve složení:
40% Bacardi Rum
40% Coca Cola
20% led vodní (již rozpuštěn)

Ge0rge

18. 1. 2009 15:45

"Vstrjetcha 2009" úspěšně proběhla!

Včera úspěšně proběhly plánované manévry Generálního štábu Čiré Radosti (GŠČR) "VSTRJETCHA 2009" ve výcvikovém prostoru mezi obcemi Ziegendorf a Klein Darkowitz.

V bunkru "Polosat" pak následovala diskuze a jednání zejména na aktuální témata světové hospodářské, potravinové a energetické krize.
Místo jednání bylo napájeno nezávislým zdrojem elektrické energie - benzinovým agregátem (F.Y. ČEZ!) a nezávislým zdrojem tepla z obnovitelných zrojů - kamínky DVB-10 (F.Y. Putin & Tymoshenko!) i nezávislým zdrojem pramenité balené vody (F.Y. OVaK!)

Zde několik fotografií:

Účastníci cvičení Mítink byl dokumentován polními fotografy Bunkr Polosat je vybaven veškerou potřebnou komunikační a přepravní technikou Světová krize se letos bohužel podepsala i na zchudlé proviantní výbavě

Ruční výroba rumových pralinek Přípitek pravými rumovými pralinkami Vlastní zdroj elektrické energie - nezávislost na nadutém polostátním molochu Příchozí byli chudě, leč srdečně vítáni chlebem a solí (a uzeným a domácí slivovicí a nakládanými hříbky a feferonkami)

Pozn.: F.Y. = fuck you

Ge0rge

1. 12. 2008 21:05

Výstup na Lysou horu byl vykonán!

V sobotu proběhl dlouho plánovaný další ročník Výstupu na Lysou horu s kufrem. Počet účastníků dosáhl čísla dvanáct i přes již tradiční slabomyslnou předpověď počasí v podání pánů Karasů a dam jako Tina, Petra či Romana... a jim podobných rozvracečů.
Nejvzdálenější účastníci přijeli až z Brna.

Úvodní déšť byl překonán pobytem v právě otevřeném restaurantu Freud.

Následující náročný výstup byl zachycen obrazově na těchto snímcích:

Start v restaurantu Zastávka u transformátoru 3x230/400V-50Hz Posílit ducha i tělo Překážka

Pokušitel Salát Síly docházejí Uchturk a Čirá Radost na vrcholu Úspěch je třeba ohlásit veřejnosti

Trubači ČR ladí tón ... ...a vydávají znamení k sestupu ... ...až se strop orosil! Hrátky světla při sestupu

Další snímky autorů Damily a J. Šv. si můžete stáhnout ZDE a TADY

Ge0rge

15. 11. 2008 19:30

Herzlich willkommen v nové doméně Čiré Radosti!!!

Ge0rge

9. 11. 2008 18:05

Bicyklistický Ausflug

Před krátkým časem proběhl k zakončení saisony malý neadresný bicyklistický výlet zakončený stylově v restaurantu "U supa" v Nieder Beneschau (Dolní Benešov).
Po požití občerstvení jsme již nemohli k návratu využít veřejné komunikace, proto následovala přespolní jízda, kde i ty nejdelší trubičky bdělých českých policistů byly na nás krátké.

Několik zobrazení díky mobilnímu telefonu Nokia 6230i:

Injektáž účasníků do restaurantu Malé občerstvení Přespolní jízda

Ge0rge

7. 11. 2008 14:40

Výstup na Lysou horu s kufrem se koná v sobotu 29. 11. 2008 !

Odchod je již tradičně od restaurace "U Freuda" asi v 9:00 místně platného času.

Ge0rge

10. 8. 2008 19:10

Torrent de Pareis

Tříčlenné družstvo Čiré Radosti provedlo tento týden bleskovou akci - průstup věhlasnou roklinou - canyonem Torrent de Pareis v severní části jistého ostrova v pohoří Sierra Tramuntana, který si každoročně vyžádá několik obětí.

Příprava samotné akce trvala několik dní (a nocí), protože nebylo k dispozici podpůrné družstvo, které je k takové akci obvykle nutné. Tím spíše, že i místní ostrované mají jen slabé povědomí o možnostech průstupu takovým útvarem, a předběžně uvažovaný doprovod - místní alpinista Matheo Vallori se právě vrátil z Pyrenejí, již neměl dovolenou a musel trapně do zaměstnání bušit do pro nás nepochopitelné španělské počítačové klávesnice.

Zde je přineseno několik fotografií z akce:
(Popisky se již tradičně zobrazí po najetí myší nad náhled)

V sedm hodin ráno dorazilo družstvo do výchozího bodu Ranní sluneční paprsky osvětlily roklinu V ústí rokliny je ještě veselo Vstup do rokle střeží divoké kozy - a kozli

Později začalo přituhovat Skalní prahy byly stále vyšší Přišly i komíny a vyschlé tůňky Autorův radostný výraz po úspěšném zdolání skalního prahu

Bizarní tvary vymleté vodou do vápence Občas jsme se stali speleology Jeden z řady komínů Přítomnost vody a slunečních paprsků signalizovala blížící se ústí

Bylo nutno překonat i kýčovité tůňky Konečně jsme si přečetli, kde jsme to vlastně byli Stěny canyonu se rozestoupily a byli jsme u moře Nádherné dojmy byly vykoupeny drobnými úrazy a puchýři

Teploty při návratu dosahovaly této výše (Soller) Oslava úspěchu na základně v Ca´n Pastille V sobotu odlétáme vstříc dalším dobrodružstvím (do práce)

Pozn (1): K průstupu je vhodné horolezecké vybavení, některé části rokliny je třeba vyslaňovat

Pozn.(2): Všechny fotografie byly pořízeny autorem mimo území státu Česko

Ge0rge

17. 5. 2008 15:00

Oslava

Dovoluji si pozvat obecenstvo na malou a skromnou oslavu svých loňských březnových kulatin, která se uskuteční ve dnech 14. a 15. 6. 2008 ve (téměř) všech prostorách Finca Polosat v Klein Darkowitz.
Souřadnice místa konání jsou: N = 49°55´140; E = 18°11´703

Od veřejné komunikace budou natažena fixní lana přes několik postupových táborů do místa konání vlastního summitu.
Rychlé a samostatné rozhodování při postupu po fixech je výhodou.

Předběžný časový plán:
14. 6. (sobota) - Během dopoledních a časných odpoledních hodin se uskuteční bicyklistický Ausflug v blízkém okolí - viz. záznam ze dne 22. 5. 2006 21:50 na této stránce níže.
Poté bude následovat kulturní národopisná akce se zpěvy a tanci v místě konání (chlastačka).
15. 6. (neděle) je pro zájemce připravena malá poznávací detoxikační vycházka spojená s návštěvou místního opevnění. Během cesty se míjejí dva restauranty v každém směru.

Závěrem si dovoluji nenápadně podotknout, že doba konání je zvolena vhodně po výplatních termínech.
V místě je několik parkovacích míst, možnost přespání ve vlastních stanech, několik míst i pod pevnou střechou. Možnost vaření, Internet zdarma.

Ge0rge

17. 5. 2008 12:00

Otevření Roháčů proběhne ve dnech 21. - 22. 6. 2008 na místě.

Ge0rge

23. 3. 2008 19:00

Výstup na Pico del Teide 3718 m

Během minulého a tohoto týdne byla provedena realizace sportovně vědecké výpravy na nejmenovaný ostrov v Atlantickém oceánu.
Dvoučlenné vrcholové družstvo Čiré Radosti provedlo úspěšný výstup na nejvyšší horu Španělska, dosud činnou sopku Pico del Teide (3718 m) na ostrově Tenerife. Výstup trval dva dny s bivakem na chatě Refugio de Altavista ve výšce 3260 m.

Vrcholový útok započal dne 19. 3. 2008 časně ráno za svitu čelových lamp a po nevelném bloudění v nesourodém sopečném vysněženém terénu spolu s kolegy z Itálie, Německa a pevninského Španělska byl zakončen na vrcholu nezapomenutelným východem Slunce.

Zde je přineseno několik fotografií z akce:
(Popisky se již tradičně zobrazí po najetí myší nad náhled)

Vrchol ještě v dálce Balvany lávy Výstup už nad mraky Refugio de Altavista
Západ slubce na Altavistě Červánky, jdeme za svitu čelovek Již jen několik desítek výškových metrů Jsme na vrcholu
Stín Teide vržený směrem na La Gomeru Vrcholové družstvo Kráter se pomalu zalévá slunečním svitem Kráter - letecký pohled
Různorodost materálů, pemza, síra a čedič Konečně jdeme dolů Proslulá Teidská vejce Hotelový sušák na ponožky vymyslel Junior
Teide již z hotelu v Puertu de la Cruz Teidský prach ulpěl na obuvi Konečně! Vlajka ČR na vrcholu

Pozn. Všechny fotografie byly pořízeny mimo území státu Česko

Pro výstup na vrchol bylo třeba vyřídit povolení v hlavním městě Santa Cruz:

Permit

Ge0rge

1. 3. 2008 15:15

Tabulka šedých úrovní zde nebyla jen tak.

V nedávném čase bylo pořízeno nové optické záznamové zařízení, jež by mělo přispět k vyšší jakosti číslicových obrázků.
Pokud se podaří vědecká a studijní výprava plánovaná na konec března, budou zde neprodleně připevněny s podrobným a odborným komentářem.

Ge0rge

12. 1. 2008 14:15

Jen tak pro radost zde připevňuji tabulku šedých úrovní

Ge0rge

31. 12. 2007 14:05

Vstrjetcha 2008 proběhla znenadání, bez předběžného varování a zničeho nic v sobotu dne 29. 12. 2007 !

Předběžné příznaky akce byly minimální a i nebadatelné symptomy věštily katastrofu. Hlavním neštěstím bylo, že se nezúčastnil pan Miroslav D., který byl indisponován bojem s vnitřním nepřítelem (viry a bakterie) a tímpádem nikdo z nás nemohl konstatovat, že pijeme s Mírou. Jak bylo ve varovném závěru mejlu pana V.L.P. konstatováno "... Bůh s námi!"

Ke kontaktu došlo jako obvykle na Kozmické magistrále v místě zvaném Unter den Eichen.
Poté bylo dosaženo nejvyššího bodu Kozmické magistrály (248 m.n.m.) u křížku, jež je obdobou kříže na Grossglockneru.
Následoval malý mítink s občerstvením v Šopě usedlosti Finca Polosat v Klein Darkowitz.

Zde několik zobrazení, popisky se v dobrých browserech zobrazí po najetí myší nad náhled, pro zvětšení zlehka klikněte.

Unter den Eichen Dobrý základ je důležitý Některé lihoviny obsahovaly více než 100% alkoholu
Jedlo se a pilo Malá komická scénka Vše se dokumentovalo pro příští generace

Ge0rge

2. 12. 2007 11:30

Výstup na Lysou horu s kufrem byl vykonán!

Včera byl proveden plánovaný Výstup na Lysou horu.

Nepříznivé počasí a zcela zvrhlá meteorologická předpověď v podání škodolibé paní Zárybnické dokonale prověřila morálně volní vlastnosti účastníků a jasně oddělila zrna od plev. K zahájení se dostavilo pouze pět účastníků, všichni však mimořádně otrlé, větrem a někteří již i věkem ošlehané silné individuality. Zvláště je třeba vyzvednout účast J.Sk., který nedbaje nedávného chirurgického zákroku na své končetině a bědování ošetřujicího lékaře, podpořil výstupem alespoň po Butořanku.

Zde přinášíme několik fotografií. Pro zvětšení klikněte.
Popisky se zobrazí po najetí myší nad náhled, pokud to Váš browser dovolí.

Zahájení výstupu mělo již klasickou formu Pro vyšší brannou hodnotu někteří používali pouze jednu nohu Nejtvrdší jádro ČR
Než cvakla spoušť fotoaparátu, byly štamprle již prázdné Restituent presentuje své polnosti Pořád vzhůru
Výstup byl zcela nekomerční Konečně na vrcholu 1324 m.n.m. Nejtvrdší jádro ČR bylo sejmuto internetovou kamerou

Výstup pokračoval za stálého deště, pod obuví odporně mlaskalo HBS (*) a klouzavost dosahovala ke stům procent. Po mnoha útrapách, zpestřených pouze klením účastníků i kolemjdoucích, výprava stanula na vrcholu 1324 m.n.m. Dokonalost chvíle byla završena sejmutím postav členů výpravy internetovou kamerou (děkuji Damile).

Následovalo malé občerstvení v místním buffetu (pivo a česneková tzv. antikoncepční polévka) a poté odchod zpět do údolí za ještě horších atmosférických podmínek, jaké dokáže vytvořit jen okludující teplá fronta.

Všechny útrapy byly vynahrazeny na tradiční tiskové konferenci v restaurantu "U Freuda" v Ostravici (pivo, rum, polévka).

(*) HBS = hnusné bílé svinstvo

Ge0rge

29. 7. 2007 15:20

Nejlepší PAELLA na světě!

Na západním pobřeží jistého baleárského ostrova, v části Ca´n Pastilla, u pobřežní promenády poblíž přístavu, s výhledem na moře, nachází se cafeteria Malibu.
Na jídelním lístku, který lze nalézt i v češtině, najdete typickou místní pochoutku - paellu. Tuto vám připraví paní Jana s manželem tak, že na to dlouho nezapomenete. K tomu chlazený čepovaný San Miguel, kdy kapička na orosené sklenici se utrhne a cestou dolů kreslí průzračnou cestičku ...

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Cafeteria MALIBU, Gran Via 9, Ca´n Pastilla

Ge0rge

21. 7. 2007 15:30

Zpráva z výstupu - a sestupu

Připevňuji několik fotek z jednodenního sólo výletu po poloostrově Alcúdia na nejmenovaném baleárském ostrově, když jsem dostal vycházku za dobré chování. Od hotelu jsem vyrazil rychlou pěší chůzí podle GPS navigace přes rezidenční čtvrt Mal Pas vzhůru po silnici ke klášteru Ermita de la Victoria. Asi dva kilometry jsem se svezl v popelářském autě, neb se jeho obsluha nade mnou slitovala (na ostrově nikdo pěšky nechodí).

Přeprava - pod pohonnou jednotkou je Saint Tropez Úmorná cesta vzhůru do kláštera Ermita de la Victoria Jízda s kolegou popelářem
Atalaya vpravo v oblacích Cesta přes skalní tunel pro Pygmeje Tunel z druhé strany

Od kláštera jsem pokračoval několika skalními stěnami (přes tunel) na vyhlídku Mirador de Penya Rotja. Pak následoval vojenský prostor (zona militare - prohibido el paso), takže jsem se musel vrátit do sedla a zdolat Atalayu (též Talaia) SZ stěnou. Odtud již bylo dobré spojení radiostanicí PMR až do hotelu. Na vrcholu Atalaya (451 m.n.m.) seděl mužík v zelené uniformě s vysílačkou, prupiskou a sešitem. Byl mi nějak povědomý - asi úpal, ale když jsem ho požádal o vrcholové foto a trochu jsme pohovořili, přiznal barvu že si přivydělává jako barman zrovna v našem hotelu (!). Přestože už jsem se chtěl stejnou cestou vrátit, přesvědčil mě, že si musím odskočit do sedla Coll Baix a odtud drsným sestupem na pláž Platja de Baix, která je přístupná jenom z moře anebo ze skal. Pláž byla fantastická, nemohl jsem odolat koupání. Ovšem jemné kamínky z nohou se musely obrat do posledního, neb jejich užitek v obuvi si dokáže každý představit.

Rozcestník pod vrcholem Vrcholový snímek Pohled na celý poloostrov
Postup pomocí nádherných hodin Zátoka Platja de Baix shora Už jsem tam a bude cachtání

Po náročném výstupu zpět do sedla Coll Baix už mi začala docházet voda a na návrat zpět přes Atalaya kvůli převýšení a horku již nebyl možný, čekalo mě ještě více jak 10 km do Alcúdie. Po 1 1/4 hodině chůze jsem konečně potkal člověka - seděl v malé dodávce a na dotaz jak je daleko do Alcúdie stočil okénko na 10 cm, zazubil se, neb to byl Arab a do té škvíry vrazilo huby i dalších pět psů co vezl a všichni se na mě zubili. Řekl, že 20 minut a poděkoval mi (?). Měl pravdu: 20 minut, jenže autem, blb. No a pak už jsem jenom šel jako robot až jsem padl do restaurace naproti zavřeného baru Bodega de Sol, kde jsem pobyl dobu delší než krátkou ...

Noha autorova na Platja de Baix Nekonečná cesta dolů Část zdolaného hřebene od BC v hotelu

Pozn.: Všechny fotografie byly pořízeny autorem mimo území státu Česko!

Ge0rge

17. 6. 2007 20:55

Roháče otevřeny!

O tomto víkendu provedla naše jednota zkušeně a odborně otevření roháčského hřebene. Komise ČR otestovala celý hřeben od Sivého vrchu přes Skriniarky, Havířov (Baníkov), všechny Kopy, Ostrý Roháč až po Rákoň. Na závěrečné tiskovce v Oravskej izbe konstatovala, že celý hřeben je pro sezónu 2007 schopen bezpečného a plynulého provozu v obou směrech.

Zde přinášíme několik fotografií. Další přibudou, až dodají podklady ostatní komisaři.

Část komisařů před odchodem do hory Občas se oblačnost roztrhla Komisař při kontrole technického prostředku
Občerstvení po vysilující dřině Fyzický vrchol Havířova (Baníkova) 2178 m.n.m. Administrativní vrchol je označen 15m vedle
Opět se oblačnost roztrhla Sjezd do údolí na (zatím neopracovaném) prkně Závěrečná tiskovka

Zde přinášíme graf výstupu pořízený při kontrole centrální části hřebene ze Smutného sedla přes Tri kopy, Hrubú kopu, Havířov (Baníkov) do Havířovského (Baníkovského) sedla, tak jak ji zaznamenal komisař J.B. vědeckými přístroji přes GPS.
Pro zvětšení klikněte.

Větší obrázek

Ge0rge

10. 6. 2007 15:30

Roháče 2007 Open

Následující víkend bude odborně provedeno otevření Roháčů a okolí. Jádro Čiré Radosti dostaví se do týlového prostoru v Zuberci v pátek dne 15. 6. 2007 jak bylo ujednáno. Večer proběhne zasedání štábu ČR v určeném restaurantu, kde vykrystalizuje operační program příštího dne s ohledem na očekáváné atmosféricé jevy.
Jednotlivá družstva ČR se pokusí zdolat nejvyšší vrch roháčského hřebene - Havířov 2178 m.n.m. (místně "Baníkov" - zvláštní poděkování 3PE3) výstupovými cestami z různých směrů.
Spojovací a komunikační prostředky obvyklé - PMR 515, záloha PMR 314

Ge0rge

1. 1. 2007 17:00

Vstrjetcha 2006/7

Na přelomu roku došlo tak jako v minulých letech ke kontaktní akci "Vstrjetcha 2006/7". Jako obvykle se jednotlivá družstva spojila na "Kozmické magistrále" v místě zvaném "Unter die Eichen" mezi obcemi Klein Darkowitz a Ziegendorf.

(Pro zvětšení klikněte na obrázek, popisky se zobrazí po najetí myši na náhled)

Vstrjetcha 2007 Malé občerstvení Ve válce i v míru - prostředek bolesti tišící
Skupinové foto MD vybojoval bitvu s polním drakem Pijeme s Mírou

Jsa poučeni z minulých let jsme tentokrát pili s Mírou (v rohu vpravo).

Ge0rge

9.12.2006 20:55

Porcování medvěda

Dnes, ve dnech kdy v předvánočním čase mají k sobě lidé jaksi blíže, došlo v usedlosti Polosat k porcování medvěda.
Nejedná se však o hrátky těch, kteří se považují za zástupce lidu republiky Česko a ve sněmovně ke své větší slávě rozdělují výtěžek naší práce - naše daně, svým milcům a oblíbencům.

Po realizaci ovocného kvasu v pěstitelské pálenici Schönfeld (Krásné Pole) bylo nutno uvolnit demižóny se zrajicím destilátem pro čerstvý produkt.
Stáčení do lahví je odměnou za celoroční práci a dřinu drobného pěstitele. Nedílnou součástí je rovněž průběžná degustace lihoviny, aby bylo možné zhodnotit přínos jednotlivých fází pracovního postupu v průběhu dozrávání. Dozrávání, jak bylo empiricky zjištěno, je proces spojitě nekonečný a jeho finální fázi vlastně ještě nikdo nezažil a proto ani v odborné literatuře nikdo nepopsal.

Připevňuji zde snímek části produktu po stočení a etiketování před přesunem do archivu:

Větší obrázek

Pozn. Vytištění etiket na inkoustové tiskárně bylo zatíženo autorskou daní pro občanské sdružení OSA podle zákona důsledně ve sněmovně prolobbovaného. Občanské sdružení OSA považuji tímto za svého dlužníka se všemi důsledky z toho plynoucími, neboť žádný z tzv. "výkonných umělců" neměl žádnou, ba ani tu minimální zásluhu na výsledném mém produktu, který již sám o sobě byl jinou daní více než dost zatížen.

Ge0rge

3.12.2006 10:45

Výstup na Lysou horu úšpěšně proběhl

Tak další ročník "Výstupu na Lysou horu s kufrem" je za námi. Tentokrát vše probíhalo v rodinné atmosféře, počet účastníků se pohyboval okolo deseti. Celá trasa byla zcela bez sněhové pokrývky, jen pod vrcholem nás čekala lehká námraza. Lysá hora byla jediným vrcholem Beskyd, která se dostala nad hladinu inverzní oblačnosti a naše útrapy při výstupu byly odměněny skvělým výhledem a světelnými hrátkami, jak je v přiložené dokumentaci číslicovými obrázky znázorněno.

Popisky se zobrazí po najetí myší na náhled, pro zvětšení klikněte.

Před Freudem Nejvzdálenější účastník přijel až z Prahy Skupinka Opozdilci
Občerstvení Námraza na dřevině Cíl Vržený stín Stín TV vysílače na hřebenu
Pohled na Vysoké Tatry, vpravo Kriváň Hra světla při sestupu Návrat za svitu Luny

Ge0rge

10.11.2006 20:20

"Výstup na Lysou horu s kufrem" se bude konat v sobotu dne 2. prosince 2006 !

Provedení zahájení vystupování bude realizováno asi kolem deváté hodiny ranní od restaurantu "U Freuda" v Ostravici po příjezdu vlaku od Frýdlantu n/O (za osvětlení pohybu a časových koordinací kolejových vozidel děkuji Rumilovi).
Návrat individuální podle osobních potřeb účastníků.

Spojové a komunikační prostředky v průběhu výstupu opět stejné: PMR 515, záloha PMR 314

Loňský ročník viz tato stránka níže ze dne 27.11.2005 16:15

Ge0rge

23.7.2006 22:00

Rychlá akce ČR opět v oblasti Západních Tater!

O tomto víkendu proběhla náhlá a nečekaná akce opět v prostoru Západních Tater - Roháčů.
Dvoučlenné družstvo provedlo expressní přechod hřebene uvedeného pohoří, přičemž se neopomenulo věnovat vědecké a dokumentační činnosti.

Přinášíme opět několik fotografií:
Pozn. všechna fota byla pořízena authorem tohoto příspěvku mimo území státu Česko!
Popisky se zobrazí po najetí myší na náhled, pro zvětšení klikněte.

Náhodný motýl Svišť pod Smutným sedlem JŠv na protější Kopě Roháčské plesá
Rozcestník Rozcestník z druhé strany Roháčský vodopád Tragická událost: Pivo propíchnuté Ostrým Roháčem!
To nejsou kalhotky kolemjdoucí turistky, ale vrcholová vlajka ČR! JŠv na topu Jakýsi pozůstatek po náhodném motoristovi anebo potápěči Stínoví aktéři

Ge0rge

16.7.2006 22:00

Skvělý sportovní úspěch ČR!

Kalispera!
Hlásím, že dne 11. 7. 2006 dosáhla ČR významného internacionálního sportovního úspěchu!

Byl proveden zcela individuální průstup nejdelší evropskou 18-ti kilometrovou soutěskou SAMARIA na nejjižnější výspě Evropy - řeckém ostrově Kréta.
(Původního cíle expedice nalézt útočiště mezi kretény pro odstupujícího premiéra republiky Česko - J. P., nebylo dosaženo - pozn. aut.)
Všestranně náročný výstup (vlastně sestup) byl zahájen v mlze ve výšce 1234 m.n.m. při teplotě 15°C a byl ukončen na jižním pobřeží ostrova, kdy ve vesnici Agila Roumeli bylo dosaženo nulové nadmořské výšky při hladině Lybijského moře a teplotě 37°C. Celková doba sestupu včetně realisace fotograficé dokumentace a vědecké činnosti byla 2:58 hod (podle papírových průvodců 5-6 hodin - informace pro agenturu "Kalimera", místně "Dobrý den").

Zde uvádím několik nekomentovaných fotografií z mise:
(Pro zvětšení klikněte na obrázek, popisky se zobrazí po najetí myši na náhled. Žádné foto není pořízeno na území státu Česko.)

Přeprava Konipas Granátová jablka s roznětkou
Kocour v Rethymnonu Nejstarší cédéčko na světě - 3500 let Západ Slunce nad Egejským mořem
Vstup do soutěsky Pohoří Lefka Ori U Lybijského moře

Špičkový výkon, samozřejmě kromě vynikající fyzické a mimořádné psychické kondice protagonisty, umožnilo následující vybavení, výzbroj a výstroj:

Sportovní obuv GARMONT ECLIPSE II GTX
Tričko LAFUMA Tetradry (35% COTTON, 65% PES)
Sportovní batoh BOLL Ultra Grip H2O & Flow System
Nad kolena zkrácené rifle William & Delvin
Sluneční a ochranné brýle UVEX ASTROSPEC
Slipy ROBINSON 100% COTTON
Ponožky LOANA noname
Náplast na otlaky SPOFA
GPS GARMIN 12XL
Fotopřístroj CANON S1 s CF kartou 4 GB (za zapůjčení karty děkuji T.B.)
PMR radiostanice MICROCOM PM4800
Mobilní telefon NOKIA 6230i, místní operátor VODAFONE GR

Ge0rge

13.7.2006 12:00

Závažné prohlášení ČR z 3.7.2006:
(Potřebujete přehrávač souborů 3gp):

"Mým národům!"

Ge0rge

18.6.2006 15:00

O tomto víkendu provedl spojovací důstojník ČR přísně individuální akci v oblíbeném výcvikovém prostoru Západních Tater - Roháčů.
Rychlou pěší chůzí se vydal od Žiarskej chaty na jižním svahu hřebene přes Baníkov dolů kolem Roháčských plies na chatu Zverovka. Při tomto hrdinném fyzickém výkonu vynesl (a vypil) vrcholové pivo nejmenované značky a sledoval též stav elektromagnetikého pole a éteru a jejich změny od loňského podzimu. O své pouti informoval centrálu ČR paketovým přenosem pomocí GSM operátorů různých zemí (SK, PL, CZ).

Jiní členové ČR bohužel trpěli pohotovostním stavem a neustálou připraveností k neprodlenému výkonu povolání hned, jak si německý kapitál zamane, a v této době se zabývali pouze tvorbou hmotných statků v roli drobných stavebníků.

Z obou činností přinášíme několik dokumentačních fotografií (Self fota byla pořízena mobilními telefony různých značek a typů)

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Tabulka znázorňuje poměr hmotností a objemů surovin pro výrobu betonu různých druhů ve stavebnictví. Případní zájemci jistě ocení.
(Tabulka byla převzata z německého originálu "Wie werde ich ein Mauer Macher sein" 1955)

Ge0rge

22.5.2006 21:50

Zde přinášíme čerstvé zprávy ze včerejší akce

Trojice zpravodajců ČR se vydala na průzkumnou misi s cílem zmapovat a připravit kulturně společenskou a částečně i sportovní bicyklistickou akci v okolí obce Bělá ve Východním Prusku.
Tato akce by se podle předběžných propočtů mohla konat kolem 10.6.2006 a byla by přístupná nejširší veřejnosti, protože stejně nikdo neví, kdo je kdo.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

V předběžném plánu jsou návštěvy následujících pamětihodností:
Návštěva obranného valu historického tureckého hradiště v obci Závada (podle neoficiálních zdrojů se zde pouze opil bagrista Technických služeb při "Akci Z").
Dále návštěva léčivého pramene v obci Bělá, který léčí choroby kožní, lymfatické, oběhové a též i odřeniny a utržené končetiny.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Jako hlavní atrakcí jest návštěva historického mlýna na pomezí uvedených obcí spojená s konzumací vlastnoručně ulovených a odborně připravených rybích pokrmů a též i požitím čepovaného (rotovaného) piva a souvisejících ostatních nápojů.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Pro upřesnění zde přinášíme mapové podklady:
Turistické
Cyklistické
Letecké

GPS souřadnice místa požití jsou: N=49°57´55,62" E=18°09´9,67"

Ge0rge

8.5.2006 19:20

Dnes bylo provedeno cvičení zvlášní jednotky v horském prostředí. Znalcům jistě neunikne, že se jedná o v minulosti mimořádně úspěšnou údernou skupinu, která se pod krycím názvem "Siněmorec" vyznamenala na loňské misi v Asii (zpráva z 18. 7. 2005 23:25 níže).

Trasa byla zahájena ověřením kvalit lanové dráhy na úseku Ráztoka - Pustevny. Odtud zvláštní jedotka, maskovaná za firemní jezdce stáje Kelly´s, na značkových horských bicyklech vyrazila ostře vzhůru. Po první občerstvovací zastávce na úrovni Cyrilky se vydala spěšnou jízdou po horském hřebeni směrem k významnému vrcholu Radhošť (1129 m.n.m.).
(Na obrázky pro zvětšení klikněte)

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Tam došlo k již tradiční malé jarní společenské návštěvě pracoviště ČRa a současně k dalšímu skromnému občerstvení, nedlouho poté i k návštěvě místní kaple.

Potom již následovala jen krkolomná jízda odvážným stylem podle bavorského olympionika Helmuta Schusse přímo dolů na rozcestí a po modré turistické značce do sedla "Pindula" (díky do Bašky T.+Z. za desklerotizaci), kde byl ignorován místní restaurant a neprodleně byl zahájen zpětně úhybný manévr po asfaltové silnici směr Trojanovice - Ráztoka. Podle mapových podkladů a satelitních snímků měla silnice mírně klesat k místnímu kamenolomu. Bohužel opak byl pravdou. Táhlé mírné deprimující stoupání důkladně prověřilo připravenost jednotky.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Po krušných chvílích, kdy muselo dojít k překonání několika fyzických i psychických krizí se jednotka dostavila do cílového prostoru na parkoviště u Vojty K. a po likvidaci všech dostupných tekutin se následně úspěšně motorizovaně odebrala do místa trvalého bydliště k vyhodnocení akce.

Ge0rge

3.5.2006 18:45

Ge0rge

23.4.2006 10:40

Zde přinášíme čerstvé zprávy a několik fotografií z "Oslav Jiříků".

Jmenovaní se sešli v hojném počtu ve vyhlášeném luxusním zahradním restaurantu "U Freda" v Klein Darkowitz (Východní Prusko).
Konversace se vedla převážně o výpočetní a spojovací technice, technice a technologii GSM, WiFi, Modrozub, HTML a PMR.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Konzumaci tvořily položky Radegast 12° rotovaný, Kozel 10° rotovaný, Becherovka, slivovice domácí, pro mládež a dámy (naštěstí jen dočasně přítomné) Kafeso, Gappy, dále pak nezbytné slané sýrové tyčinky a brambůrky.

Přípitek v podání přítomných osob si můžete vychutnat ZDE (soubor 15 kB ve formátu .amr)

Photo by Siemens M75, Sony Ericsson K700i, Nokia 6230i


Ge0rge

22.4.2006 16:55

Za malou chvíli začne "Oslava Jiříků" v restaurantu U Freda v Klein Darkowitz!
O průběhu budeme pravidelně informovat v aktualitách:

Ge0rge

14.4.2006 18:45


Ge0rge

1.4.2006 12:45

Dneska je konečně slunný den. Ale není příliš radostný.

Měla proběhnout lehce opožděná akce "VSTRJETCHA 2006", kterou jsme doposud tajili, nepouštěli jsme žádné informace verbální ani elektronické. Byl přísně zachováván i radiový klid.

Bohužel (nejen u autora tohoto příspěvku) slunnost dne podnítila drahé polovičky k nevídané aktivitě a to v nežádoucí oblasti úprav obydlí a bylo nekompromisně a rezolutně "demograticky" rozhodnuto "... se bude malovat!"
Tón sdělení nepřipouštěl žádný odpor. Nikdo se již neodvážil riskovat období dalšího půstu a snad i nedobrovolné sexuální abstinence.

V těchto chvílích zasychá první vrstva PRIMALEXU a na mé nedočkavě nahuštěné a přeleštěné horské kolo znovu smutně začal usedat prach...

Ge0rge

20.3.2006 19:25

JARO JE TADY !!!   JARO JE TADY !!!   JARO JE TADY !!!

27.1.2006 21:15

Zde se rozhodně musím podělit o nevšední fotografie pořízené z Radhoště za inverzního počasí v minulém týdnu.

Jak autor fotografií Zdeněk Halamíček uvedl, takové počasí (silná inverze, bezvětří), nezažil za posledních pět let. Fotografie byly pořízeny kompaktním digitálním přístrojem Olympus 765 UZ. (Pro zvětšení klikněte) .

Větší obrázek 1,5 MB

Panorama (1,5 MB)

Větší obrázek 1024x768 Větší obrázek 1024x768 Větší obrázek 1024x768

Na obrázku vlevo dole je Rozsutec a Stoh, pod nimi je vidět socha Radegasta (v kroužku).
Na prostředním obrázku dole jsou Vysoké Tatry.

Ge0rge

27.11.2005 16:15

Výstup na "Lysou horu s kufrem" byl realisován!

Včera byla po patnácti letech obnovena tradice "Výstupu na Lysou horu s kufrem".
Výprava se shromáždila na parkovišti před restaurací "U Freuda" v Ostravici. Sešlo se celkem asi 25 účastníků, z toho dva nedobrovolní a náhodní. Hned v úvodu bylo konstatováno, že oproti minulým ročníkům ubylo lihovin a netradičních zavazadel a přibylo potomků a osobních automobilů.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Po uvítacích štamprlích a startovních pivech se výprava za stálého sněžení hnula po červené značce kolem pily k transformátoru (3x230-400V/50Hz), kde proběhlo skupinové foto. Toto místo bylo zvoleno mimořádně vhodně, neboť poté se výprava roztrhala na několik nepřehledných skupinek a setkala se až ve vrcholovém pohostinství, kde se však téměř nedalo fotografovat, protože vlhkost v místnosti přesahovala 110% a objektivy se rosily k nepoužití.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Během výstupu jsme míjeli udivené turisty a těmto jsme na nesčetné dotazy vysvětlovali účel naší cesty. Jen s obtížemi chápali, že nesení zavazadel nemá žádný praktický ani ekonomický význam. Naproti nám se po horském chodníku úprkem hnali účastníci Lysá Cupu s nepřítomnými výrazy v očích a bez výjimky odmítali nabízené chlazené nápoje. Podle několika na sobě nezávislých svědectví byl spatřen i běžící potápěč.

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Ve vrcholových partiích se místně zhoršilo počasí, pofukoval svěží větřík a zejména v oblasti chybějícího porostu se každý krok mimo vyšlapaný chodník vymstil zapadnutím do sněhu až po prodloužená záda. Útrapy však byly kompenzovány příjemnou a vstřícnou atmospherou ve vrcholovém restaurantu. Po doplnění živin a minerálů se část výpravy přesunula v rámci sestupu ještě do dalších pohostinství (U Zbuja, U Freuda ...).

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

V závěru byl zhotoven i sněhulák.

Ge0rge

17.11.2005 18:40

Dnes před krátkou chvílí bylo na výjezdním zasedání Generálního orgánu přípravného výboru Výstupu na Lysou horu s kufrem (GOPVVNLHK - dále jen "Orgán") v Dolních Domaslavicích rozhodnuto, že

"Výstup na Lysou horu s kufrem"

proběhne v sobotu dne 26. 11. 2005 !

Odchod je kolem 9:00 od parkoviště před restaurací "U Freuda" v Ostravici, kde je též i cíl (snad téhož dne)!
Trasa výstupu povede po červené značce vzhůru, zpět potom na rozcestí Lukšinec doprava směrem k Veličkům, kolem Zbuja, chaty Monteur do Ostravice. Opačný postup, nebo jiné varianty jsou možné, neb je již "demogracie".
Spojovací a komunikační informace v průběhu výstupu: PMR 515, záloha PMR 314

Orgán

23.10.2005 14:50

Na konec listopadu je plánováno (po patnácti letech) obnovení tradice osvědčené akce:

Výstup na Lysou horu s kufrem!

Původní akce probíhala v podobném thermínu (poslední týden v listopadu, nebo první v prosinci) odchodem od vlakového nádraží v Pržně (starší ročníky), nebo Frýdlantu n/O (osmdesátá léta), dále se pokračovalo zpravidla přes Borovou na Hradovou, hřeben, Ivančenu a dále na Lysou horu. Odtud do Ostravice do oblíbené restaurace "U Freuda", kde probíhala tradiční tiskovka do pozdních nočních hodin. Účastníci byli povinni nést netradiční zavazadlo, obvykle kufr extrémních rozměrů, futrál od houslí, basy, k vidění byla vojenská dřevěná bedna od střeliva, dřevěný kříž z masivu anebo rakev...
V průběhu výstupu bývala realisována kulturní vložka formou mechanicko - akustické produkce klasických děl z gramofonu na kliku, kdy k polnímu poslechu i tanci hrál DJ Šulda prehistorické desky ULTRAPHON 78 ot/min.
Nezapomenutelným zážitkem byl valčík ve stoupacích železech.
Jako malé občerstvení byla podávána pravá turecká káva, odborně připravená na vysokohorském vařiči, klasickým a téměř povinným likérem býval rum "s lodí".
Taktéž byly neseny transparenty s údernými hesly, namátkou: "Jakýkoliv závazek splníme!", "Pijte šaratici, zrychlí váš krok!", "Zberom húb k trvalej porážke imperializmu!", "Brúste nožnice, ovce sú na ceste!", "Všude dobře, v práci nejlépe!" (autorem zpravidla Erich V.) atp., čímž jsme si vysloužili i pozornost některých příslušníků Bezpečnosti v civilu (zelené tesilové kalhoty nešly přehlédnout, soudruzi!).

Pro připomenutí několik fotografií z archivu Petra M.:
(Pro zvětšení klikněte)

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek
Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Ge0rge

30.9.2005 10:35

Větší obrázek

Ve středu 28. září proběhla malá cykloturistická pivní a štamprlová oslava státního svátku p. sv. Václava.
(viz foto, pro zvětšení přítomných osob na ně zlehka klikněte)


Ge0rge

30.9.2005 10:15

Protože jsem to slíbil a mám dneska volno, vyvěšuji několik nekomentovaných fotografií z níže uvedeného výletu:
(Pro zvětšení klikněte na náhled)

Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek
Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek
Větší obrázek Větší obrázek Větší obrázek

Ge0rge

20.9.2005 19:15

Ve dnech 16.-18.9.2005 proběhla akce "Roháče-neverending story"

Konečně nám vyšlo počasí, celou sobotu lilo jako z konve a tímpádem jsme se mohli po symbolické vyjížďce vláčkem k buffetu u bývalé Tatliakovy chaty a zpět věnovat výzkumu místních pohostinství.
Postupně (podle nadmořské výšky sestupně) jsme ohledali a prověřili následující podniky:
Již zmíněný buffet u bývalé T.Ch., Šindlovec, Koliba JoSu, Oravská izba a potom ještě několik dalších, údajně celkem 6 - 8.


Zde je zdokumentován pozdní návrat z výzkumu

Druhý den ráno (neděle) se počasí prudce zhoršilo, z Base Campu bylo lze shlédnout Sivý vrch jako na dlani a místy vysvitlo i slunce. Sportovní nadšenci prosadili výstup do hory (když už investovali do přepravy, ubytování a stravy)
Účastníci vyrazili z Adamculy (50,- Sk parkovné) kolem Roháčských vodopádů směrem na Roháčské plesá. Zde se odpojil rychlou chůzí autor tohoto příspěvku a vyrazil svižně do Baníkovského sedla, kde již začínala sněhová pokrývka po včerejším přechodu studené fronty a nyní již i klesající oblačnost a tím i všeobjímající mlha. Zde pořídil následující snímek:


Pohled na Tri kopy, Plačlivé a Ostrý Roháč, vpravo v pozadí pak Kriváň

Zbytek výpravy přešel úspěšně kolem Roháčských plies opět kolem buffetu u bývalé Tatliakovy chaty a sestoupil na Adamcuľu, kde se setkal s autorem tohoto příspěvku a spojovacím důstojníkem.

Další zajímavosti (vliv Jožinovy žluté péřové bundy na vyvážení bílé při fotografování, značka "Zákaz sjezdu vodopádu na vodních lyžích" atd.) uvedeme později, až se seskupí potřebné materiály.

Ge0rge

5.9.2005 18:45

Roháče - hit letošního roku !

Nová expedice do uvedené lokality ve dnech 16.9. - 18.9.2005

Pro mimořádně velký zájem vzniklý kladnými ohlasy proběhne s nejvyšší pravděpodobností (hraničící s jistotou) výše uvedená akce. Podmínky a cíl jsou stejné, jako minule - propláchnutí plic, anebo ledvin, dle počasí. U třech letošních již proběhlých expedic vždy vyšlo počasí, proto jsme se nevyhnuli sportovní části akce. Uvidíme nyní. Ubytovací a týlový prostor zůstává nezměněn:
N = 49°15´42,8" E = 19°36´49,5"

V případě zájmu se ozvěte e-mailem , anebo telefonicky, či ICQ (273-059-440) konzultací, anebo přímo styčnému důstojníku (J.Šv). Cena ubytování 250,-Sk/osoba/noc.

Ge0rge

3.9.2005 18:51

Rovněž hlásím, že byla dnes v odpoledních hodinách podniknuta malá sportovně - pivní projížďka na bicyklech, které jsme si někteří v poslední době nezávisle na sobě pořídili. Trasa byla Hošťálkovice - Darkovičky (Klein-Darkowitz) - Darkovice - Hať - Šilheřovice - Bohumín (zde kolidovala s hranicí státu) a dále ještě není jasno, protože akce v době psaní tohoto příspěvku nebyla ještě ukončena.

Orientace v náročném, pro nás nezvyklém cyklistickém terrainu byla zajišťována dvěmi na sobě nezávislými soupravami GPS s elektronickou mapou, několika mobilními telefony GSM, radiostanice PMR byly opomenuty. Peloton se několikrát při přesunu roztrhal na několik částí, avšak vždy se opět příkladně složil do původní konfigurace v cílovém pohostinství.

Některé okamžiky byly zaznamenány v reportáži v odkazu níže:

Reportáž

Ge0rge

3.9.2005 14:43

Hlásím, že dnes dopoledne byla provedena realizace produktu v palírně Krásné pole (Schönfeld) s tímto výsledkem:
10 litrů třešňovice 57%
Krátká reportáž z akce je níže (Potřebujete přehrávač souborů 3gp):

Reportáž

Ge0rge

 |   Novinky   |    Staré Novinky   |